Yeni Habbo: Para Birimleri ve Kasa

 

KASA

Karakterinde 500’den fazla kredi varsa, kazanılan kredilerin Kasa’ya gider. Seviyeler ve başarılar için ödüller her zaman Kasaya gider.

Kasa’yı açmak için 55 kredi kadar kredi’yi Habbodan satın almanız sonsuza kadar açılması için yeterlidir.

Kasada depolanan paralar, Gelir menüsünün Kasa sekmesinde görünür. Madeni paralar kullanılırsa, yatırılan miktara bağlı olarak küçük bir yüzde düşülecektir.

Kilidi açıldığında, kullanılan kredilerin payı artık düşülmeyecek ve gelecekte krediler doğrudan karaktere gidecek.

Bağış

Bir karakter en az seviye 15 olduğunda, diğer kullanıcıların odadaki karakterin içerik menüsünden Bağış Yap’ı seçerek kredi bağışlaması mümkündür. Bağış yapmak için minimum miktar 1 kredi ve maksimum 9 kredidir. Bağışçıdan ayrıca 1 kredi bağış ücreti alınır, bu nedenle bağış yapmak 2 ila 10 krediye mal olur.

Bağışlar, alıcının gelirinin Bağışlar bölümüne gider.

Ördekler

Ördekler, oteli her gün ziyaret ederek, başarılar kazanarak ve karakter seviyenizi yükselterek kazanabileceğiniz ücretsiz bir para birimidir. Para birimi öğeleri, karakter efektlerini ve etkinlik reklamlarını satın almak için kullanılabilir. Ayrıca diğer Habbolara verilen yıldız mücevherleri (yeni saygı sistemi) ördek ile ödenir.

2600 ördek sınırı aşıldığında, para birimi miktarının ardından bir ünlem işareti gelir. Kazanılan ördeklerin yaklaşık %80’i daha sonra sınırı geçen ördek birimleriniz bitene kadar düşülür.

Elmaslar

Her kredi satın alımında aynı miktarda elmas alırsınız. Ayrıca aynı takvim ayında 120’den fazla jeton satın aldığınızda 120 ekstra elmas elde edersiniz. Elmaslar; eşyalar, kolejler ve kulüp üyelikleri satın almak için kullanılabilir. Bazı eşyaları satın almak, madeni paralara ek olarak elmas gerektirir.