Haberin yazarı: samael

xxx

 

Eski Sulake Baş Tasarımcısı Sulka Haro, sosyal medyada Twitter’da Habbo’nun ekonomisinde yapılacak değişiklikleri yorumladı.

 


Yeni Habbo istemcisinin beta test aşaması, Habbo’nun sanal ekonomisinde, özellikle de yüksek vergiler ve “güvenli” ile ilgili olarak gelecekte yapılacak değişiklikler nedeniyle çok fazla eleştiri yarattı. Eleştiriler esas olarak oyuncular arasında bir takas sisteminin bulunmamasına odaklandı.

 

Sulake’nin eski çalışanı ve eski baş tasarımcısı Sulka Haro (@sulka), şimdi yeni versiyonun eleştirmenlerine katıldı. Haro, oyunun varlığının ilk on yılında Habbo’nun sanal ekonomisini geliştirmekten sorumluydu ve genel olarak sanal para birimlerinin ve ekonomilerin babası olarak kabul edilebilir. Habbo Pazaryeri’ni tasarladığı da bilinen Sulka Haro, takas sisteminin olmaması ve Pazar yeri reklam vergisinin ortaya çıkmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Haro, bunları Habbo’nun sanal ekonomisinin varlığını tehdit eden risk faktörleri olarak görüyor.

Haro, tartışmaya aktif olarak katıldı ve kullanıcılardan gelen soruları yanıtlarken birçok kez konu hakkında yorum yaptı. Dahası, Habbo’nun gelişim tarihindeki en önemli kişilerden biridir. Bu nedenle, geri bildirimleri ve uzmanlığı Sulake’nin mevcut geliştiricilerine ulaşırsa çok büyük bir etkiye sahip olabilir.

 

Haro’nun değişiklikleri üstlenmesi, Sulake’de geçirdiği zamana atıfta bulunduğu tweet’inde çok kısa bir şekilde özetleniyor: “Görünüşe göre birileri bunlarca yıldır Habbo kullanıcılarını tutan ana temeli anlamamış. “