Haberin yazarı: EmirLJ

Habbosan Resmi Fan Site adayının yöneticilerinden EmirLJ, 02.06.2020'de Habbosan'ı aktifleştirmiştir.

Tüm Habbosan okuyucularına, Habbo oyuncularına selamlar.

Habbo’nun motoru olan Adobe Flash Player adlı motorun kalkmasıyla beraber, Habbo Unity platformuyla devam edecek biliyorsunuz.

Habbosan Haziran ayından beridir; aktifliğini sürdüren, her etkinliğimizde birbirinden pahalı ödüller kazandırdık, kazandırmaya çalıştık. Kısacası her gün üstüne koyarak, hem Habbosan’ı büyüttük, hem Habbo oyuncularına kazandırmaya çalıştık.


#SAVEHABBO 

#SaveHabbo diyoruz, dememizin nedeni bu oyunun hep aynı sürümde, aynı arayüzde, aynı özelliklerle devam etmesi değil. Habbosan yayınlarında olsun, Habbosan haberlerinde olsun, sürekli yeniliklere yer verdik ve yeni bir değişiklik olmasının taraftarıyız. Ama bu şekilde değil.

  •  Habbosan etkinliklerini takip eden Habbo oyuncuları bilir, hiçbir karşılık beklemeden tonlarca ödül dağıtıyoruz. Habbo’ya gelen nadireler, yeni türler, Fansitelerin ve oyuncuların etkinliklerinde kullanabileceği ödüller sınıfına giriyor. Ne yazık ki, Bağış sistemi hiçbir etkinlik için yeterli değil. Ayrıca takasın kalkması veyahut bu nadirelerin takas yoluyla verilmemesi Nadirelerin ve LTD türü her şeyi değersiz kılıyor. PAZAR YERİ HİÇBİR ŞEKİLDE YETERLİ KALMIYOR. Yeterli kalsa bile, Habbosan sitesi olarak yaptığımız etkinlikleri karşılıksız bir şekilde yaptığımız için hiçbir şekilde yeni gelen herhangi bir şeyi ÜCRETSİZ olarak veremiyoruz.
  •  Habbosan mağazayı aktifleştirdik, hatta Habbosan’ın yazılımı ileride değişecek ve bu mağazanın görünümü, içeriği ve mağaza üzerinde özellikler yapmayı düşünüyorduk. Maalesef, bu özelliği de iptal etme durumundayız. Mağazamızı incelerseniz, yine elimizden geldiği kadar değerli ödülleri koymaya çalıştık. Fakat, takasın olmayışı veya takasın alternatifinin olmayışı bu özelliği yitiriyor.
  • Habbosan olarak Yayınlar yapıyoruz, çekilişler yapılıyor. Oyunun tadı tuzu dediğimiz, oyuncuların eğlenerek ücretsiz olarak Yeni gelen herhangi bir şeyi kazanması için hiçbir alternatif yok. Normalde Yılbaşı çekilişi yapılacak ve yüklü miktarda ödüller vermeyi düşünüyorduk. Ne yazık ki, gerçekleştiremiyoruz.
  • Toplu davetin olmayışı, mesaj kısmının, arkadaşlar kısmının zorlayışı, kocaman olması ekibimizin hızını ve çalışmasını etkileyen faktörler.

Bunlar sadece sorunların birkaçı diyebiliriz, bu sorunların hepsini sadece Habbosan değil, bizim etkinliklerimiz gibi etkinlik yapmak isteyen; oyuncuları, siteleri, çekilişlerin resmen üstünü çizecek.

Bağış sistemi güzel bir sistem, fakat Takasın kesinlikle bir alternatife ihtiyacı var.


Habbo’yu çok seviyoruz, her zaman gelişmesini istiyoruz kesinlikle kötülüğünü istemiyoruz. Unity platformunda yaşanacak ve yaşatacak sorunları şimdiden görüyoruz. Hatalı birçok mobi var, Beta sürümü diye bunları es geçiyoruz tabii ki. Ancak, dağıtım yapılması ve bu dağıtım yapılırken bunun kanıtlanması ve ücretsiz bir şekilde verilmesi kesinlikle sağlanması taraftarıyız.